10. kapitola - Lupin

26. února 2018 v 22:33 | Snapeovky |  PROROCTVÍ
10. kapitola
LUPIN

Taygeta se konečně dočká trochu soukromí, ale také společnosti. Bude se jí zamlouvat?Co vše se jí honí hlavou? A o čem přemýšlíte vy, milí čtenáři?


Taygeta se o pár dní dozvěděla, že se bude moci přestěhovat do nového bytu s větším soukromím. S radostí novinu přivítala. V bytě, kde bude bydlet, nezůstane sama. Měl s ní být další kouzelník, který se s ní také bude věnovat magii. Zatím jej nepoznala. Jen doufala, že bude více společenský, než byl Snape.
Po večerce pro ni přišla Dora a odvedla ji do nového bydlení. Kouzlem jí tam dopravila i její věci. Ještě jí prozradila, že Remus se v bytě objeví asi za půl hodiny, tak se nemusí bát, že tam bude sama. Též ji uklidnila, že z něj nemusí mít strach. Je milý, přívětivý a mezi řečí prozradila, že se jedná o jejího přítele. Předpokládala, že si spolu budou rozumět. Poté ji tam zanechala. Musela jít do práce.
Taygeta si prošla celý byt. Byl velký, pěkně zařízený. Její pokoj byl laděn do světlých barev, což by trochu pozměnila. Vzala si knihu a začetla se do teorie magie.

Přibližně za půl hodiny přišel do bytu kouzelník středního věku v na prvním pohled ošuntělém hábitu. Měl prošedivělé vlasy, což bylo vzhledem k jeho věku lehce s podivem. Na tváři měl několik šrámů. Vešel do pokoje, kde se rozhlédl a všiml si dívky.

"Dobrý večer. Jmenuji se Remus Lupin. Měl bych tu s vámi pobývat," řekl s úsměvem a zvědavě si dívku prohlížel.
V první vteřině vzhlédla k muži, poté nechala knihu na stole a vstala. "Dobrý večer," řekla se zkoumavým pohledem. "Jsem Taygeta," dodala.
"Velmi mě těší," podal jí ruku.
Gesto mu opětovala. "Vy tu také učíte, nebo jste od policie?"
"Od policie?" podivil se. "Obávám se, že nevím, co máte na mysli," řekl mile.
"To, co dělá Tonksová. Nepamatuju si to jméno."
"Ach tak," zasmál se. "Ne, nejsem bystrozor. V současné době ani profesor, i když před třemi lety jsem zde vyučoval Obranu proti černé magii."

Pokývala hlavou a sedla si zpět do křesla. "Předpokládám, že jste také čaroděj. Nikoho normálního by za mnou asi neposlali."
Remus se od srdce zasmál. "Ano, jsem kouzelník, i když jsem doteď nevěděl, že to znamená, že nejsem normální."
"To jsem nemyslela vážně," přiznala. "To já se tu tak cítím mezi vámi," povzdychla si. Knihu před sebou zavřela.
"Já vás chápu," ujistil ji.
"To věřím," pousmála se.
"Nevadilo by vám, kdybych si šel po cestě odpočinout? Přeci jen je pokročilá doba. Rád si s vámi popovídám zítra. Také bychom se mohli věnovat magii, budete-li chtít," navrhl.
"Jasně," zvedla se. "Půjdu do svého pokoje. Taky už jsem unavená. Dobrou noc."
"Dobrou noc. Kdybyste cokoliv potřebovala, vzbuďte mě."


Ráno se Taygeta probudila. Byl právě čas snídaně. V jejím pokoji ale tác s jídlem nebyl. Rozhodla se vyjít ven a porozhlédnout se po bytě. Snídaně ležela na stole v pokoji, ve kterém včera mluvili s Lupinem. Muž seděl u stolu a četl noviny. Když Taygetu zaslechl, otočil se jejím směrem.
"Dobré ráno," pozdravil vlídně. "Snídaně již čeká," pokynul ke stolu.
"Dobré ráno," řekla rozespale a přisedla si k muži. "Už mě to začíná nudit," podotkla. "Raděj bych si snídaně dělala sama," doplnila.
"To v Bradavicích obstarávají skřítci."
"Skřítci?" vydechla překvapeně. Hned se zklidnila. "Nemělo by mě to překvapovat," zamumlala.
"Ano, domácí skřítci. Tvorové, jejichž posláním je sloužit kouzelníkům a starat se o jejich potřeby, což s nadšením dělají. Bradavice jsou domovem stovek skřítků."

Taya pokrčila rameny a zakousla se do čerstvě upečeného obloženého chleba.
"Máte nějaké plány na dnešek?" optal se Remus.
Taygeta zavrtěla hlavou. "Nemůžu se ani rozhodnout. Není tu pořádně co dělat, krom učení," posmutněle okomentovala.
"Musí to pro vás být těžké," řekl s účastí. "Pokud budete chtít, mohu se s vámi věnovat nějaký čas učení a pak třeba i zábavě. Večer, po večerce, vás s Dorou můžeme vzít na procházku po pozemcích," navrhl.
"Uvítám změnu," hlesla a dále se k hovoru neměla. Byla myšlenkami u přátel a rodiny.
"V tom případě jsme domluveni," usmál se Remus.


Taygeta seděla na posteli a pročítala další z mnoha knih ke své výuce. Myšlenkami byla jinde. Až s odstupem uvažovala nad tím, co znamenalo, že má magii. Magii od neznámého, mocného kouzelníka. Stále se vracela ke chvílím, kdy něco věděla, aniž by jí o tom někdo řekl. Známé pocity, jména… Zaklapla knihu a rozhodla se vyhledat společnost Lupina.

Remus seděl v pokoji u stolu a bavil se se Snapem. Ten z Lupinovy přítomnosti očividně radost neměl. A už vůbec ne z toho, že s ním má spolupracovat. Když Taygeta vešla, oba k ní stočili pohled.
"Zdravím," řekla jejich směrem. "Nečekala jsem vás tu," dodala směrem ke Snapeovi.
"Jsem již na odchodu," oznámil jí. "Pouze jsem předal určité informace vašemu dalšímu… " pohlédl znechuceně na Lupina a pohrdlivě dodal, "profesorovi."
Zkřížila ruce na prsou. "Proč se nemáte v lásce?" zeptala se nečekaně.
"Velmi slabé slovo," odfrkl si. "To není důležité." S těmi slovy vstal.
"Přeháníš, Severusi," usmál se Lupin.
"Ty se starej o to, abys slečnu Tureisovou něco naučil, pokud to zvládneš," zpražil ho Snape. "Mimochodem," otočil se s úšklebkem k Taye, "dejte si pozor na blechy," poznamenal a vyšel ke dveřím, až za ním vlál jeho hábit.
"Nemáte ho rád, protože je vlkodlak?" nadzdvihla Taygeta obočí.
Snape i Lupin na ni překvapeně pohlédli, ale Severus se vzpamatoval první. "Nikoli, nesnáším ho, protože je neschopný idiot." S těmito slovy z bytu odešel.

Letmo pohlédla ke dveřím. "Omlouvám se. Vlastně jsem to říct nechtěla. Přišla jsem se vás zeptat, zda je tomu tak," přiznala.
"Ano, opravdu jsem vlkodlak. Netušil jsem, že vám to Severus prozradí dříve, než se poznáme," přiznal udiveně. "Nemusíte se bát. Nevím, jak si mudlové, mez kterými jste žila, představují vlkodlaky, ale nehrozí vám nebezpečí."
"Jsou to pohádkové bytosti většinou se zlomyslnou povahou. V současnosti dost oblíbený žánr ve filmu," sedla si k němu. "Profesor mi o tom neřekl. Já jsem to věděla hned, jak jste se představil."
"Zvláštní. Taková schopnost se jen tak nevidí. Každopádně jsou vlkodlaci nebezpeční pouze za úplňku. Jinak jsme lidé jako ostatní. Díky vlkodlačímu lektvaru můžeme být neškodní i v době přeměny. Rozhodně se nemusíte bát. Kolem úplňku tu s vámi nikdy nebudu."
"To není schopnost," zahořkle zareagovala. "Kvůli mně úplněk nemusíte trávit jinde. Mě to nijak neznepokojuje," ujistila ho.
"Ne, to je moje zásada. Vždy v době přeměny jsem sám, i když vím, že bych díky lektvaru nikoho neohrozil."
"Dobře. To respektuju," usmála se.

"Nemáte-li další dotazy, co kdybychom provětrali vaši hůlku? Severus mě obeznámil s tím, co jste se doposud naučila. Až budete odpočívat, můžeme se vrátit k povídání nebo jiné zábavě. Co vy na to?" navrhl.
"Abych se přiznala, jsem myšlenkami někde jinde. Na učení jsem se nedovedla soustředit," hlesla.
"V pořádku. Můžeme to nechat na později," ujistil ji.
"Mohla bych se na něco zeptat?" spojila si ruce před sebou. "Vím, že bych si o tom mohla přečíst, ale je to… bohužel osobní," neodpustila si rýpnutí.
"Jistě," usmál se. "Jen se ptejte, nekoušu," zažertoval.
Pousmála se. "Jen v určité fázi měsíce," řekla pobaveně.
"Máte naprostou pravdu, pokud bych si nevzal lektvar."
Usmála se, ale její oči zůstaly vážné.
"Chci se dozvěděl informace o Pánovi Zla."
Také Remus zvážněl. "Co vás zajímá? O Voldemortovi by se dalo hovořit dlouho."
"Proč je to nejobávanější čaroděj?"

Lupin jí rozvážně odpověděl nejen na onu otázku, ale i na spoustu dalších. Nad problematikou Voldemorta strávili asi dvě hodiny. Taygeta ho poslouchala a ptala se na doplňující otázky.
"Přišla jsem kvůli němu o všechno a získala magii, o kterou jsem nestála," promluvila po chvíli ticha.
"Ano, já vím," přisvědčil.
Zavrtěla hlavou nad celou skutečností. "Je to dost bláznivý."
 


Komentáře

1 Any Any | 28. února 2018 v 10:09 | Reagovat

To je Snape dost ostrý, hned říct, jak se nesnáší, když to do té doby docela zvládat ovládat skrz sarkasmus a různé narážky.
remus bude fajn společnost. :)

2 Ally Ally | 28. února 2018 v 11:01 | Reagovat

Možná že v soukromí se tím nijak netají. Tayu nějak opomněl. :D Ale zas je to dospělá ženská, která evidentně pochopila, jak se věci mají.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Naše povídky zde zveřejněné vycházejí z děl J. K. Rowling (Harry Potter) a nebyly napsány za účelem finančního zisku autorů.