3. kapitola - Výslech

29. ledna 2018 v 21:29 | Snapeovky |  PROROCTVÍ
3. kapitola
VÝSLECH

Konečně se o naší neznámé dozvíme něco víc.


Dívka se probudila až v dopoledních hodinách. Opět ležela na posteli, tentokrát někde jinde. Když otevřela oči, zmateně mžourala do světla. Musela chvíli počkat, než se s ní přestane pokoj točit. Posadila se, prohrábla si vlasy a zahleděla se po místnosti. Byla sama. Instinktivně sáhla do své kapsy, ale se zděšením zjistila, že na sobě nemá své oblečení. Zaklela. "To snad…!" Otřásla se. Co jí to provedli? Kdo ji převlékl a kde má mobil? Byl to zlej sen. Schovala si hlavu do dlaní. "Klid, nevyšiluj!" mluvila sama k sobě.
Po pár minutách se zvedla a přeběhla ke dveřím. Byly zamčené. Zprudka do nich kopla a znova se rozhlédla po pokoji. Vypadalo to zde obdobně jako u její babičky. Starý nábytek, koberec… do čeho se to zase namočila?

Po chvíli se dveře otevřely a v nich stanul neznámý muž.
"Dobré dopoledne, slečno," pozdravil ji. "Jak se cítíte?"
Vzhlédla na muže. "Už zase?" okomentovala jeho hábit. "Halloween bude za čtrnáct dní," utrousila.
"Halloween?" podivil se. "Nejspíše vám nerozumím. Co byste řekla tomu, kdybychom se posadili a promluvili si?" navrhl.
Složila ruce na prsou. "Fajn," řekla skepticky. "Proč jsem tady? Proč mě tu držíte? A kdo si k sakru dovolil sundat MÉ oblečení?" neudržela se.

"Slečno… Promiňte, nevím, jak vás oslovovat. "Prý jste odmítla Tonksové prozradit své jméno. Jsem Kingsley Pastorek, vedoucí oddělení bystrozorů. Na některé z vašich otázek odpovědět mohu, na jiné však doufám odpověď od vás," začal klidně.
Rozhodila rukama. "To jste mi toho moc neřekl," utrousila.
"Vaše oblečení bylo kouzlem přeměněno na pohodlnější oděv vhodnější pro váš odpočinek. Prý jste se necítila dobře. Proč jste zde bychom rádi slyšeli od vás. S tím souvisí moje odpověď, proč vás zde držíme. Jelikož zatím netušíme jak, hlavně proč, jste se tu ocitla, není bezpečné nechat vás odejít. Nebo vás ponechat bez dozoru."

"Zbláznil jste se," konstatovala. "Co myslíte těma kouzlama?" vypálila. "Myslíte-li si, že se bavím, tak jste na omylu."
"Situace není zábavná pro nikoho z nás," ujistil ji. "Bystrozoři umí být trpěliví, nikoliv však do nekonečna, slečno. Upozorňuji vás, že pokud nám nezodpovíte otázky dobrovolně, mohu vás přinutit pod Veritasérem."
Zavrtěla hlavou. "Proč říkáte takové věci?" povzdychla si s nádechem zoufalství v hlase. "Já neznám odpovědi na vaše otázky." Sesula se do křesla, poblíž kterého stála. Pocítila opět stoupající nárůst teploty. "Byla jsem s partou na fesťáku, užívala si koncert. Bavili jsme se. Vám je to jedno, ale já už jsem dávno měla být doma!" Otřela si pot z čela.

"Slečno, jistě uznáte, že je velmi zvláštní, když se z ničeho nic objevíte na místě, kam je téměř nemožné se skrze zábrany dostat. Odmítáte říct, kdo jste. Tvrdíte, že nevíte, jak jste se sem dostala a reagujete podivně. Navíc jste neozbrojená a v podivném oblečení. Nedáváte mi jinou možnost, než vyslechnout vás pod Veritasérem." Položil na stůl lahvičku.
"No, já se s vámi o tomto nepřu, ale," hleděla na lahvičku. "Co to je?" položila otázku.
"Pravdomluvný lektvar. O tom jste jistě slyšela. Tři kapky na jazyk, prosím," vyzval ji.
Zatvářila se pobaveně. "Lektvar pravdy?" opakovala s ironií v hlase. "Můžete mi aspoň říci, co v tom oblbováku je?"
"Řekl bych, že to není podstatné. Můžeme se o tom bavit po výslechu. Nesnažte se to stále oddalovat, slečno."

Povzdychla si. "Vy to myslíte fakt vážně. Nic jsem neprovedla a jsem u výslechu?"
"Nežertuji, slečno," ujistil ji.
"Já také ne," oplatila mu. "Nerozumím tomu, o co tu jde. Ani tomu, že to vy nechcete akceptovat. Dáte mi pak konečně pokoj?" Už ji to unavovalo.
"Každopádně vás po výslechu nechám odpočinout," slíbil jí.
"Hm, nejsem nadšená, že mi lezete do soukromí. Tohle," pohodila hlavou, "vážně zajistí, že uslyšíte pravdu? Asi moc hltáte sci-fi filmy," zavrčela.
"Tři kapky," řekl nesmlouvavě místo odpovědi. Začínala mu docházet trpělivost.
"Myslím, že to potřebujete také, jak vidno," zamumlala a vzala si lahvičku. K vypití se neměla. V očích se jí zračil strach.

Kingsley se již nechtěl dohadovat. Vytáhl hůlku a požadované množství lektvaru do dívky vpravil kouzlem. Pak vyčkával, až začne účinkovat.
Dívka se necítila nejlépe. To, čeho byla svědkem, jí nahánělo mráz po zádech. Neměla jinou možnost, musela se do této podivné hry zapojit.
"Teď už mi budete věřit, že absolutně nemám ponětí o tom, co se tu děje, kde jsem a kdo jste vy?" vypálila.
Kingsley se na ni zadíval velmi překvapeně. Když se vzpamatoval, začal se ptát.
"Jak se jmenujete, slečno?"
"Taygeta Tureisová," odpověděla. "Dlužíte mi jednu odpověď," dodala.
"Kdo jste, slečno Tureisová?" zeptal se přímo.
"Jak to myslíte? Nejsem nikdo slavnej, nebo tak. Pracuju, bavím se, mám své přátele a nyní si nejsem jistá, zda se mám smát, nebo brečet. Držíte mě tu proti mé vůli, utahujete si ze mě, mluvíte o nesmyslech!" Při své mluvě velice živě gestikulovala rukama.
Kingsley začínal tušit velký problém. Odpověď dívky byla netradiční. "Proč se stále domníváte, že si z vás děláme legraci?"
"Protože jiný vysvětlení mě nenapadá. Nebo, pokusila jsem se vyloučit, že jsem se nepomátla, takže musí jít o vtip. Ty vaše kostýmy a," rozhodila rukama, "co já vím!"

Kingsley pokračoval ve výslechu asi půl hodiny. Výsledek byl opravdu alarmující. Když skončili, měl poměrně dobrou představu o tom, že dívka pro ně nepředstavuje nebezpečí. Její přítomnost však byla ještě větší záhadou. Poslal ji odpočinout si, jak slíbil. Sám měl hodně o čem přemýšlet.


Taygeta se po jeho odchodu složila na postel. Ruce si dala pod hlavu a zahleděla se ke stropu. Přiznala si, že už nemá cenu uvažovat nad tím, do jakého blázince se dostala. Žaludek měla na vodě. Od včerejška nic nejedla. Stále cítila brnění po těle a také se jí motala hlava. Zavřela oči. Kámoši ji určitě hledají. To byl zase flám!
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Naše povídky zde zveřejněné vycházejí z děl J. K. Rowling (Harry Potter) a nebyly napsány za účelem finančního zisku autorů.