2. kapitola - O čem to mluvíte?

27. ledna 2018 v 12:23 | Snapeovky |  PROROCTVÍ
2. kapitola
O ČEM TO MLUVÍTE?

Díky této kapitolce vneseme do příběhu trochu chaosu.Minerva McGonagallová už spala, když ji vzbudilo klepání na dveře. Oblékla si plášť a šla otevřít. K jejímu údivu stála přede dveřmi Dora Tonksová a tvářila se znepokojeně. V rychlosti seznámila zástupkyni ředitele s tím, jak k ní přiběhl muž z obrazu a vylíčil svůj zážitek.
"Vzala jsem ji na ošetřovnu, aby se na ni podívala madam Pomfreyová," zakončila. "Bylo by dobré, kdyby jste tam zašla také. Dívka mi připadá starší, než studentka Bradavic. Oblečení, které má na sobě, mi přijde jako to, které jsem viděla na jedné z pracovních záležitostí mezi mudly."
Minerva si ji prohlédla. "Do hradu se nemůže dostat nikdo cizí," řekla skepticky. Vůbec se jí nelíbilo, že se někdo potlouká po večerce na chodbě. "Pojďte se mnou," pobídla Doru. Byla zvědavá, koho na ošetřovně najde.

Dívka se probudila. Netušila, že je na ošetřovně. Zaregistrovala, že leží na posteli. Pomyslela si, že to, co viděla, byl jen sen.
"Už nikdy nebudu pít," zamumlala a zkroutila se do polosedu. Nebylo jí nejlépe.
Ihned se u ní objevila žena se sklenicí v ruce. "Tu máte, vypijte to!" nařídila jí.
Zahleděla se na ženu a bezmyšlenkovitě si převzala sklenici.
"Kdo jste?" zeptala se místo uposlechnutí.
"Vypijte ten lektvar, slečno," zopakovala Poppy nahněvaně. Dělá si z ní snad legraci?
"Vy jste asi také něco pila, ne?" zírala na ni. Zahleděla se na tmavě zelenou tekutinu a zatvářila se znechuceně.

Poppy si povzdychla. Opilí studenti, to měla vážně ráda. "Měla byste to vypít dříve, než přijde profesorka McGonagallová," poznamenala. "Ta pro vaši opilost jistě nebude mít takové pochopení, jako by měl profesor Brumbál, kdyby zde byl."
"O čem to mluvíte?" zaraženě se zeptala. "Nikoho takovýho neznám."
"Uhodila jste se snad do hlavy, slečno?" zeptala se Poppy znepokojeně. "Podle diagnostických kouzel míra alkoholu ve vašem těle není tak vysoká, aby vedla k výpadkům paměti. I když je více než znepokojivá."
"Beru zpět," zamumlala dívka. "Potřebuju panáka," vydechla ztěžka a vyklopila do sebe sklenici tekutiny. V další vteřině si musela ulevit. "To je hnus."
"Co jste čekala," utrhla se na ni Poppy. "Že vám nabídnu další máslový ležák, nebo snad ohnivou whiskey? Lektvar na vystřízlivění vás má alkoholového opojení zbavit. Nebude chutnat stejně," zavrtěla nad ní hlavou. "Nejspíše byste si měla opět lehnout, aby se vám neudělalo špatně."

"Opravdu nechápu, o čem to mluvíte!" zdůraznila. "A kde jsou vůbec ostatní? Jestli je to nějakej vtípek, tak se zrovna dvakrát nebavím."
"V tuto noční hodinu samozřejmě všichni ostatní spí, na rozdíl od vás!" vyzdvihla.
"To chcete říct, že jsem poslední třetinu koncertu prospala, nebo co?" hleděla na ni s nedůvěrou.
"Nevím, o čem to mluvíte, slečno," odbyla ji a oddechla si, když se dveře ošetřovny otevřely. Spatřila Tonksovou a McGonagallovou.
"Aspoň chápete, jak se cítím," zamumlala si pro sebe dívka. "Přesto se mi divíte."

Zástupkyně ředitele s Tonksovou v patách zamířila k dívce, u které se zastavila a zaujatě si ji prohlížela. Pak se otočila k bystrozorce.
"Tato slečna, nebo žena, není studentkou Bradavic," obeznámila ji. "Nikdy jsem ji neviděla," dodala znepokojeně.
Dívka se otočila po hlase a spatřila dvě ženy, které také neznala.
"Jdete na maškarní?" prohodila směrem k nim.
"Nevím, o čem to hovoříte slečno," odvětila Minerva. "Jak jste se dostala do Bradavic?" zajímala se. "A co zde pohledáváte?"
"Vážně?" ironicky odsekla. "Nevím, co po mě chcete. Byla jsem s přáteli a najednou jsem se ocitla v tomto blázinci," vstala. "Dovolíte, odcházím," oznámila.

"Lehněte si zpět!" poprvé promluvila Dora hlasem tak nesmlouvavým, který by od ní nikdo nečekal. "Nemohu vás nechat odejít, dokud nezjistíme, kde jste se tu vzala a proč."
"Nemůžete mě tu držet proti mé vůli!" také se ohradila. "Kdo vůbec jste, že mi něco nakazujete?"
"Jsem Tonksová, bystrozorka," odvětila klidně.
"To jméno mi nic neříká," vypálila. "S cizíma se nebavím," spojila si ruce na hrudi. Díky tomu bylo vidět, jak má rukávy od trika rozdělené uprostřed na dvě poloviny. Lokty jí koukaly ven.
"Obávám se, že nemáte na výběr. Nebo chcete, abych vás vzala na Ústředí? Tak či tak budete podrobena výslechu. Vaše náhlá přítomnost zde je velmi alarmující. Možná byste mohla pro začátek prozradit, kdo jste."
"Nemám důvod, abych vám něco říkala," odsekla s razancí v hlase a levou rukou sáhla do zadní kapsy.
Dora měla během okamžiku hůlku v ruce a mířila s ní na dívku. "Varuji vás, nepokoušejte se o nic, čeho byste mohla litovat. Nechte vaši hůlku tam, kde je!"
Dívka s sebou škubla. "Pomátla ses?!" vyjela na Doru. Hej, tohle si vážně někdo z jejích přátel schytá.
"Uklidněte se slečno a nic se vám nestane. Neublížím vám, nebudu-li muset," snažila se ji upokojit.

Zatvářila se nešťastně. "Podívejte, nevím, o co vám jde, jasný?"
"Snažím se pouze zjistit jak, a hlavně proč, jste se objevila v Bradavicích. Možná bychom mohly odsunout nepřátelství a opoziční postoj stranou a v klidu si promluvit," navrhla Dora milým hlasem a mrkla na ni.
"Nemám páru, jak jsem se zde ocitla," promluvila dívka po chvíli o něco klidněji. "Proč vám na tom tak záleží?" rozhodila rukama. "Kde to vůbec jsem?"
"Chcete říct, že vás někdo uřkl a přenesl sem? Odkud jste, slečno?"
"Tím myslíte, že mě někdo opil?" nadzdvihla obočí. "Máte vážně ujetý vyjadřování."
"Pod vlivem alkoholu byla," vmísila do se hovoru Poppy. "Dala jsem jí lektvar na vystřízlivění."

"Řeknu kolegům, ať prohledají celý hrad, jestli se tu neskrývají ještě další," ubezpečila Dora Minervu. "A vás vezmu nejspíše na Ústředí," otočila se na vetřelkyni.
"Myslím si, že by bylo rozumné, kdyby slečna zůstala zde," ozvala se Minerva.
Mladá žena je poslouchala s nepříjemnými pocity paniky.
"Brumbál by o tom měl vědět dříve, než z toho bude oficiální záležitost," dodala zástupkyně.
Dora se na ni zahleděla a přemýšlela. "Možná bych s oficiálním hlášením mohla počkat, než se vrátí," souhlasila. Byl to přece Brumbál. Mohlo by ho něco k tomu napadnout. "Přesuneme ji do bytu vyhrazeného pro odpočinek bystrozorů. Bude pod neustálým dohledem. Její přítomnost zde není bezpečná. Nevíme-li, kdo je, ani důvod jejího ocitnutí se v prostoru školy," odmlčela se a čekala na vyjádření Minervy.
"Zajisté!" řekla důrazně Minerva.

Dívka už je moc neposlouchala. Cítila slabost v nohách, mravenčení v rukou a chodidlech. Záhy se jí udělalo velmi zle. Měla pocit, že teplota v místnosti stoupá. Připadalo jí, že má v břiše snad hady. Sesula se na kolena a začala zvracet.
Poppy se k ní sklonila a prozkoumala její stav. Nelíbilo se jí to. Nezaznamenala žádný problém, cítila jen velký vnitřní neklid dívky.
Když se žaludek dívky ustálil, očistila ji i okolí kouzlem a šla pro lektvar proti nevolnosti. Dívka strnule seděla. Připadala si omámená, třásla se. Na vteřinku se zhrozila, když si uvědomila, že její oblečení i podlaha cela čistotou. Ona se snad musela zbláznit.
"Co jste mi to dali do toho pití?" nevěřícně se ptala. Napadlo ji, že je pod vlivem nějaké drogy, a pravděpodobně již delší dobu. To by mohlo vysvětlovat vše, co se kolem ní děje.
Stejně jako dívka, i starší ženy byly udivené. Nechápaly, kam tou otázkou míří. Chování vetřelkyně bylo podivné stejně jako její přítomnost zde. Vypadala zmatená.

"Slečno, odevzdejte mi vaši hůlku," požádala ji Dora. Nechtěla riskovat.
"Nechte mě na pokoji!" sykla a chytila se za hlavu. Cítila v ní tlak.
"Doufala jsem, že se budete chovat rozumně," povzdychla si Dora. "Jistě chápete, že vás nemohu nechat ozbrojenou, vzhledem k okolnostem."
"Co po mně chcete?" stále si vedla svou. "Tohle je absurdní," vydechla.
Dora už na nic nečekala a použila přivolávací kouzlo. K úžasu všech se nic nestalo. Hůlka jí v ruce nepřistála. Dora se zamračila.
"Je dívka schopna po zdravotní stránce přesunu?" zeptala se Pomfreyové.
"To nechám na vašem uvážení. Nenašla jsem po zdravotní stránce žádný problém," přiznala Pomfreyová.
"V tom případě pojďte se mnou, slečno," vybídla ji a natáhla k ní ruku, aby jí pomohla vstát. Situace byla stále zamotanější a nechtěla riskovat. Na ošetřovně se mohl objevit někdo další. Ať profesor, nebo student. Mohl by se ocitnout v nebezpečí. Musí dívku odvézt do soukromí, kde ji budou hlídat neustále bystrozoři, dokud nezjistí, o co tu jde.
Mladá žena se na ni zahleděla. Chtěla něco říct, místo toho ucítila ve svém těle tlak a nesnesitelné napětí. Hlavu si schovala do dlaní.
"Bolí to! Strašně to bolí!" rozkřičela se. Měla nesmyslný pocit, že se cosi snaží dostat skrz její kůži všude po těle ven. V další moment opět ztratila vědomí.
Poppy opět její stav prozkoumala kouzly, znovu bezvýsledně.


Dora dívku kouzlem přenesla do zmiňovaného bytu, kde u ní nechala jednoho z kolegů. Sama se vypravila do Londýna za šéfem bystrozorů, Kingsleym Pastorkem. Musela mu podat zprávu o narušení bezpečnosti Bradavic, záhadných okolnostech i o přání Minervy. Také jej chtěla informovat o tom, že její parťák se už dva dny neukázal, přestože měl mít v Bradavicích službu spolu s ní.
 


Komentáře

1 Thalie Thalie | 27. ledna 2018 v 13:19 | Reagovat

Chudák dívka...neví kde je, možná ani kdo je. Tuším správně že bude mít něco společného s kouzelníky? Nebo další možnost...došlo k nějaké trhlině nebo k něčemu, a mudlovská dívka se dostala do světa kouzelníků a naopak dívka (možná se tam objeví, možná nikoliv) z kouzelnického světa, se dostane do světa mudlů? Kdo ví...Každopádně, další kapču prosím :-)

2 Ally Ally | 27. ledna 2018 v 19:01 | Reagovat

Thal, myslím, že velmi brzy budeš znát odpovědi na Tvé otázky. :)

3 Any Any | 29. ledna 2018 v 11:36 | Reagovat

Doufám, že pokud v ní bude magie Moodyho tak bude jen jeho a ne i Bellatrix. Metalačka, co by v sobě měla na půl Moodyho a na půl Lestrange by byla vražedná kombinace.

A zabít Bellatrix hned na začátku povídky.... koukám, že některé sympatie se nemění :D

4 arielka arielka | 29. ledna 2018 v 15:38 | Reagovat

Jůůůů, Anýýýýsek :) :)

Ono to s tou magií nebude až tak jednoduchý O:-) Ale s těma sympatiema, nevím, nevím. Já měla Belu vždycky ráda, což ale neznamená, že ji nemůžeme na začátku zabít :P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Naše povídky zde zveřejněné vycházejí z děl J. K. Rowling (Harry Potter) a nebyly napsány za účelem finančního zisku autorů.