1. kapitola - Rituál

23. ledna 2018 v 15:29 | Snapeovky |  PROROCTVÍ
1. kapitola
RITUÁL

V první kapitole se podíváme na to, co se může stát, když si někdo zahrává s černou magií. Na scéně se objeví i záhadná dívka…
A/N: Přejeme našim čtenářům, kteří nám zachovali přízeň i po letech nezveřejňování, příjemné počtení. Názory na kapitolku potěší O:-)
Paprsky měsíčního kotouče, který právě dosáhl úplňku, zalévaly malý palouk uprostřed skotské divočiny. Odhalovaly mrazivou scenérii. Přesně uprostřed, v tratolišti krve, leželo tělo muže, jehož poslední okamžiky byly poznamenány utrpením. Po těle měl spoustu šrámů a ran, tělo bylo zkroucené nezměrnou bolestí. Na první pohled bylo zřejmé, že se muž stal obětí ohavné rituální vraždy.

Jediná část těla zmučeného muže stále vykazovala život. Jeho levé oko zběsile kmitalo v oční jamce a stále dokola pohledem měřilo celou paseku. Jeho pozornosti se nevyhnula ani žena s dlouhými, černými vlasy, která mrtvá ležela opodál. V její strnulé tváři se zračil úžas smíšený s bolestí, jiné stopy po násilí na ní však viditelné nebyly. Jen její tělo leželo v takové poloze, jako by do ní něco velkého prudce narazilo.

Poslední osobou na palouku byl muž, který strnule stál a šokovaně hleděl na onu mrtvou ženu. Jako jediný jevil známky života, přestože jeho vzhled byl snad ještě děsivější, než obě zmíněná mrtvá těla. Obličej měl nepřirozeně bílý, namísto nosu jen nosní dírky, jeho oči rudě žhnuly. Celý obličej připomínal hadí. Muž byl očividně šokován, současně zuřil. O pár vteřin později převládla tato emoce a paloukem se nesl zuřivý řev muže, který trval snad dvě minuty. Poté se zhroutil na kolena k mrtvé ženě.


Voldemort nechápal, co se mohlo pokazit. Tolik týdnů se připravoval na temný rituál, který vyčetl ze starodávné knihy Dávno zapomenuté temné rituály. Knihu nalezl teprve nedávno. Byla sice hodně zašlá, některé strany nebo jejich části byly téměř nečitelné, přesto věřil, že se mu podařilo text rozluštit správně. Zbytek domyslel. Ne nadarmo měl pověst největšího temného mága.

Krvavý rituál mu měl zajistit, že jeho oddaná služebnice získá ohromnou magickou sílu a bude mu nadosmrti pevně oddaná. Ideální zbraň. Pečlivě zvažoval, koho ze svých služebníků zvolit a obdařit touto mocí. Nemohl riskovat, že se obrátí proti němu. A to i přesto, že rituál měl zajistit nemožnost takového selhání. Zvolil Belatrix, která mu věrně sloužila ne proto, že se ho bála, ale proto, že mu skutečně byla oddaná a udělala by pro něj cokoli.

Nyní zde ležela mrtvá. Sice se mu povedlo během rituálu vyrvat magii z Moodyho těla, stejně jako cítil, že ještě zvýšila svou sílu, ale namísto, aby vnikla do těla Belly a posílila ji, nápor síly byl pro ženu smrtící. Přišel o svoji nejoddanější a nejzvrhlejší následovnici a nepřineslo mu to žádný užitek.

Muž zuřil. Oběť rituálu, Alastora Moodyho, nelitoval. I tohoto muže rozvážně zvolil. Dostal do Azkabanu i do říše mrtvých tolik jeho služebníků, že bylo příhodné, aby zemřel krutým mučením a vyrváním magie z těla pro posílení jeho služebnice. Když jeho věrné oslabil, bylo na čase je posílit.

Lord Voldemort vztekle vstal a jeho zrak spočinul na temné knize. Dalším okamžikem vzplála plamenem. Bylo mu jasné, že je pro něj neužitečná. Magie zmučeného muže se od Belatrix jen odrazila a už dávno zmizela kdoví kam. Nejspíše se rozptýlila po širokém okolí a zanikla, stejně jako životy těch dvou.

Nebyl důvod zde déle setrvávat. Bylo po všem. O pár okamžiků později jen obě těla dokumentovala, co se zde událo. Voldemort se přemístil.


- - - - -

Pod sebou ucítila studenou zem. Připadala si jako omámená, když si uvědomila svoje tělo.
"Co to…?" Dlaněmi se opřela o zem a posadila se. Když se ohlédla, vnímala jen tlumené světlo.
Mladá dívka byla otřesena. Před chvílí si užívala s partou na festivalu a najednou… Jakoby ji kdosi přetáhl přes hlavu. Vyškrábala se na nohy a snažila se zjistit, kde to vůbec je. Po levé straně spatřila zeď. Oprýskanou a vybledlou. Udělala dva kroky k ní a sáhla na ni. Domnívala se, že bude vlhká. Místo toho byla studená a písčitá.
Druhá ruka jí sjela dolů. Uvědomila si, že má roztržené kalhoty a spodní část svého trika.
"Sakra! Dnes jsem tak moc nechlastala," povzdychla si, i když na jejím oblečení roztržená místa nebyla na první pohled patrná. Džíny měla stylově potrhané, sem tam třásně a připínáčky. Černé triko bylo záplatované s metalovými nápisy a cvočkami. Dlouhé rukávy byly ke zbytku trika připevněny ozdobnými spínacími špendlíky. Její oblečení bylo v porovnání s obličejem a vlasy kontrastní.
Rozhodla se jít podél zdi. Světlo bylo stále slabé. Po pár metrech se zadívala na obraz muže, který byl oděný do divného pláště.

Muž v obraze na ni nevěřícně upřel svůj pohled a tvářil se znechuceně.
"Co jste si to oblékla za zvláštní šat, sličná dámo?" optal se. "Že vám není hanba promenádovat se takto spoře a neuctivě oděná v prostorách školy! To je nehorázné! Napadla vás snad divá zvěř, že jste pozbyla hábit a oděv máte tak odraný? Měla byste se rychle převléci, než vás někdo spatří," informoval ji povýšeně.

Dívka sebou cukla a uskočila dozadu. "Do prdele!" vyjekla poplašeně a chytila se za srdce. Měla pocit, že se musela zbláznit.
"Že se nestydíte!" odplivl si pohoršeně. "Mladá dáma a vyjadřujete se hůře, než poslední čeledín. Do které patříte koleje?" Měřil si ji čím dál nedůvěřivěji.
"Vy… Vy mluvíte?" vydechla ztěžka. Jeho slova nedávala smysl.
"Vypila jste snad příliš máslového ležáku?" zavrtěl muž hlavou. "Samozřejmě, že mluvím," opáčil a odběhl přes sousední rám pryč. Nejlepší bude upozornit ředitele.


Mladá dívka se sesula na zem. Omdlela.
 


Komentáře

1 Thalie Thalie | 23. ledna 2018 v 17:22 | Reagovat

Nooo, to vypadá opravdu zajímavě! :-) Další! :-)

2 Baryn Baryn | Web | 23. ledna 2018 v 21:14 | Reagovat

Nedokážu si představit bradavický obraz, jak někoho kárá se slovy "sličná", alejinak je to dokonalé. Rituály, černá magie, svět Harryho Pottera a propojení naší moderní doby s Bradeavicemi, tohle prostě miluju. Začátek působí dobře. :)

3 Ally Ally | 24. ledna 2018 v 10:16 | Reagovat

Thal, jsem ráda, že se líbí.
Baryn, myslím, že ten obraz mohl být starší o několik set let, takže ta jeho mluva tomu mohla odpovídat. Doufám, že se bude líbit i nadále.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Naše povídky zde zveřejněné vycházejí z děl J. K. Rowling (Harry Potter) a nebyly napsány za účelem finančního zisku autorů.