PŘEHLED VŠECH POVÍDEK

25. června 2014 v 20:56 | Snapeovky |  Zajímavosti o povídkách
PŘEHLED VŠECH POVÍDEK

Obsah všech povídek na jednom místě. Hodí se jak pro stále čtenáře, tak nově příchozí, kteří váhají s tím, jakou povídku si přečíst.

Informace se aktualizují po každé změně.


Hlavní povídkové projekty - celkem 10
- 5 dokončených / 5 nedokončených
Doprovodné povídky - celkem 3
Alternativy povídek - celkem 1


DOKONČENÉ POVÍDKY
(28. září 2011 / 24. prosinec 2012)
Příběh studentů Bradavic z dob, kdy Smrtijedi ovládli kouzelnický svět. Život ve škole plyne dál, i když se ředitelem stal Snape, trojlístek se do školy nevrátil a vznikly nové pořádky. Do Bradavic přijíždějí noví studenti prvního ročníku, mezi nimiž je i Nimet Nailotová, dívka mudlovského původu, jejíž touha po vzdělání je silnější než zlo, které Bradavice ovládlo.

(7. březen 2012 / 7. květen 2013)
Příběh o mladé dívce, který je protkán četnými tajemstvími. Vydejme se po jeho stopách a snažme se je rozluštit, i když to nebude snadné. Jistě se nebudete nudit. Stanete se svědky událostí, při kterých vám bude tuhnout krev v žilách, ale také úsměvných, oddechových scén. Více vám neprozradíme, nechceme vám kazit překvapení. Snad jen to, že v první části příběhu se nevyskytují žádné známé postavy, na ty přijde řada až později. Přejeme příjemné čtení.

(11. červen 2010 / 31. červenec 2013)
Kdysi byl Severus Snape mladý, nerozvážný a talentovaný mladík, kterého zlákala moc a on vstoupil do služeb Lorda Voldemorta. Nyní vyučuje mnoho let v Bradavické škole čar a kouzel a po návratu Pána Zla se stává špehem Fénixova řádu. Na začátku letních prázdnin po bitvě na Ministerstvu kouzel se profesor Lektvarů chystá užívat odpočinku od studentů. Lord Voldemort však pro svého věrného chystá náročný úkol, který musí Severus zvládnout během dvou měsíců - připravit zvoleného adepta do služeb svého Pána, se kterým, jak sám brzy zjistí, má společného mnohem více, než jen nadání pro Lektvary.

=> Alternativa Lektvarového učně (nedokončená povídka)
Příběh navazuje na 21. kapitolu Lektvarového učně, jedná se o její alternativu, jak jsme vám již nastínily. Mezi koncem 21. kapitoly a začátkem tohoto příběhu uplynula kratší doba.

(19. březen 2007 / 9. leden 2014)
Po pádu Pána Zla si Severus bere do opatrovnictví dceru ženy, kterou miloval. Malou Ally - dívku, která je spojena pokrevním poutem s Harry Potterem i samotným Salazarem Zmijozelem. V současnosti pro Harryho začíná na první pohled běžný školní rok nástupem do šestého ročníku v Bradavicích, kde se setkává s novými lidmi přinášející vodítka, která jej dovedou k odhalení pravdy. Linka příběhu se postupně vyostřuje, děj se stává temnějším a psychologicky zbarveným - pro hlavní hrdiny začíná zkouška jejich charakteru, sáhnou si na dno vlastních možností a prověří jejich vztahy a přátelství.

- > doprovodná povídka HP a první rodinný svědek
- > doprovodná povídka Hope's Story

Pokračování se bude točit zejména kolem Severuse a Ally, následně i Harryho, Becky, Pavly a Hope. Pokračování je laděno spíše psychologicky - jak se Ally a ostatní srovnají s důsledky a sami se sebou. Myslete na to, až budete číst. Pokud vás psychologický náhled nezajímá a vyhledáváte kapitoly plné akcí a zvratů, tato pokračovací povídka asi nebude pro vás to pravé. I když i zde se nějaké napjaté situace a zvraty, nad kterými budete trnout hrůzou, objeví.


(7. prosinec 2009 / ?)
Máte rádi postavu Severuse Snapea? Napadlo vás někdy, co dělal v dobách, kdy oddaně působil jako Smrtijed? Co když jeho dřívější životní styl nezůstal bez následků? Poradí si Severus Snape i v situaci, která by ho nenapadla ani v jeho nejděsivější noční můře? Je schopen zvládnout něco, co by mu ani na mysl nepřišlo? Jak zareaguje na ozvu minulosti? Je schopen jí čelit? Změní ho?


NEDOKONČENÉ POVÍDKY

Opertus vitalis
Už je tomu tři měsíce, co Voldemort zaútočil na Ministerstvo kouzel za účelem získat věštbu týkající se jeho a Harryho Pottera. Nyní má jiný cíl - získat Opertus Vitalis - předmět, který mu dokáže zajistit nesmrtelnost. Když se jeho věrným podaří předmět získat, přichází o život mnoho z nich a Opertus Vitalis se dostává náhodně do rukou neznámému majiteli. Celou situaci sleduje Fénixův řád a Severus Snape je po této události pověřen Brumbálem najít magický předmět i vlastníka. Jediným vodítkem jsou pro Severuse mudlovské knihy ze střední školy kam je profesor Lektvarů vyslán. Zvládne žít v mudlovském prostředí jako mudla a najít, co potřebuje?


Cesta zpět
Harry, Hermiona a Draco se po neplánované nehodě ocitají na pokrají své cesty zpět domů. Kde ale jejich cesta začíná? Stejná planeta, stejné místo i čas, ale vše kolem je jiné, cizí. Pouze oni zůstávají stejní. Kde leží jejich vlastní realita a kdo jim pomůže odhalit tajemství pro návrat? Ani to jim nezaručí, že se vydávají tou správnou cestou. Paralelních (současně probíhajících) vesmírů jsou tisíce, jejich svět je však pouze jeden. Vrátí se? A/N: Tato povídka vznikala na motivu seriálu s názvem Cesta do neznáma (angl. Sliders).


Změna je život!
Velmi netradiční námět pro povídku Snapeovek. Rozhodly jsme se vyzkoušet téma, které nemáme vůbec v lásce a pokusit se ho zpracovat. Severus Snape a Hermiona Grangerová - pár, který se těší velké oblibě, k naší nelibosti. Budeme rády, když nám s touto povídkou pomůžete prostřednictvím komentářů. Nechceme psát žádnou parodii, nýbrž si toto téma vyzkoušet a proniknout do skutečnosti, proč je tento typ povídek tak oblíbený. :)


Pod prokletím pravdy
Pravda je velmi důležitou součástí našich životů. Může druhé změnit k lepšímu i k horšímu. Co když Severus Snape věřil něčemu, co ve skutečnosti mělo daleko k pravdě? Jak se vyrovná se zklamáním, které jej dostalo na kolena? Severus musí přehodnotit nově nastalou situaci a rozhodnout se, jak chce pokračovat dál. Děj je zasazen do poloviny šestého dílu HP.


Temné časy
Děj tohoto příběhu se odehrává v době pobertů, kteří nastupují do sedmého ročníku - Lord Voldemort se chystá převzít vládu nad kouzelnickým světem. Jeho moc a vliv je na vysoké úrovni a řady věrných, mezi nimiž jsou i mladí kouzelníci studující v Bradavicích, stále rostou. On a jeho Smrtijedi jsou připraveni zmocnit se ministerstva i samotné školy - zapomeňte na Harryho Pottera jako vyvoleného. Odhalit tajemství Voldemortovy nesmrtelnosti a vybojovat rozhodující bitvu budou muset jiní o mnoho let dříve. Podaří se zachránit kouzelnický svět nebo nastanou temné časy?
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Naše povídky zde zveřejněné vycházejí z děl J. K. Rowling (Harry Potter) a nebyly napsány za účelem finančního zisku autorů.