43. kapitola - Já mám strach

13. srpna 2011 v 22:44 | Arielka & Ally |  LEKTVAROVÝ UČEŇ - komplet
43. kapitola
JÁ MÁM STRACH

Severuse cestou z Bradavic čeká menší komplikace, která Teishu dovede k novému poznatku. To však není to jediné, co jí vrtá hlavou. Co zaujalo její pozornost?


Severus z Bradavic odešel jen chvíli po Luciusovi. Spěchal zpátky do chatky za Teishou a její spolužačkou. Ráno za nimi Brumbál poslal Remuse Lupina, aby na dívky dohlédl. Nyní zamířil do Prasinek, aby se tam přemístil.

Jen co zašel za bránu hradu, šlehla po něm kletba. Natrefil na Malfoye, který u Bradavic nebyl sám. Tušil, že by někdo mohl chtít zkontrolovat, zda šel opravdu pryč. Měli radost, že narazili zrovna na Snapea. Než se stihl přemístit, vyšlo na něj několik kleteb. Jedna neminula.

Severus se přemístil před chatku a cítil, jak mu hábit vlhne na paži krví. Rychle zašel dovnitř a mířil do svého pokoje.

Teisha slyšela, že někdo přišel, a vyšla na chodbu. "Už jste zpět?" začala, ale pohled na něj ji zarazil. "Co se…?" zalapala po dechu.
"Ano, už jsem tu, nenudily jste se?"
"Krvácíte," poznamenala dívka.
"Hned se vám budu věnovat. Na chvíli mě omluvte. Jen zjistím, co mě zasáhlo."
Teisha na něj hleděla, jak odchází. Pak vběhla zpátky do pokoje. "Kde je Lupin?" vypálila na Kate.
"Šel do kuchyně pro máslový ležáky, proč?"
Teisha neodpověděla. Otočila se a běžela do kuchyně. "Lupine, je zraněný," vypálila.
"Kdo? Severus?" rozešel se rychle k ní. "Kde je?"
Ukázala dozadu. Lupin položil sklenici a šel tím směrem. Byl tam pokoj, do kterého vstoupil.

"Co tu chceš, Lupine?" zavrčel Snape. Hábit už měl dole a snažil se prohlédnout ránu.
"Teisha má o tebe strach, podívám se na to," nabídl se.
Snape se mračil. Nelíbilo se mu to. Nakonec kývl. "Poslala tě?"
"Ano," přisvědčil. Přistoupil k němu a ránu prohlédl. Přitom se zajímal, co se stalo.
"Vyšel jsem z pozemků Bradavic a vrhli se po mně Smrtijedi. Pán Zla na mě vypsal tučnější odměnu, než na Pottera, ale chce mě živého."
Lupin pozvedl hůlku a začal mumlat kouzlo, aby ránu zacelil. "Měl bys být opatrnější."
"Přestaň mě poučovat," zavrčel. "Uzdrav to a dál se nestarej."
Lupin přikývl. "Dívky se věnovaly stolním hrám," změnil téma.
"To jsem mohl tušit," řekl Severus, zatímco si očistil kouzlem hábit a oblékl si ho.
"Zajímaly se, kde jsi. Řekl jsem, že v Bradavicích."
Severus kývl. "Půjdu za nimi," oznámil a vyšel ze dveří.

Když vešel do obývacího pokoje, spatřil však jen Kate. "Kde je slečna Wieldová?" zajímal se.
"Před chvílí tu byla," zmateně odpověděla.
"Zkusím se po ní podívat," hlesl. Koukne do jejich pokoje. Vyšel po schodech a zkusil zaklepat na dveře. Dveře byly otevřené a z pokoje se ozývalo vzlykání.
"Slečno Wieldová?" oslovil ji a vešel dovnitř.
Dívka ležela na posteli s hlavou zabořenou v polštáři. "Zranili vás kvůli mně?" zeptala se plačtivě.
"To ne, Teisho, klamal jsem Pána Zla řadu let. Nemůžete si to dávat za vinu. Už mám zranění zhojené," ujistil ji.

Teisha si zajela rukama do vlasů. Nikdy předtím to tak na ni nepadalo. Věděla, že Snape odešel od Pána Zla jen proto, že byl namočený v její záchraně. Sama od sebe nečekala, že by se o něj najednou mohla strachovat. Opravdu se o něj bála? Měla pocit, že se nechává unášet svými emocemi. Bylo to poprvé, co o Snapea měla obavu, když si všimla jeho zranění. Znamená to, že jí na něm záleží? Snažila se uklidnit.

Severus vedle ní postával a nevěděl, co má dělat. Teisha mlčela. Přestala plakat a požádala Snapea, aby mohla být v pokoji sama. Severus přikývl a opustil ji. Teprve až za půl hodinky, kdy dovedla ovládnout své emoce, sešla dolů za ostatními. Nechtěla se vracet k tomu, co se stalo.

Po svačině se Severus opět věnoval dívkám u lektvarů. Večeři si dali opožděnou a po ní se přesunuli zpět do laboratoře. Tentokrát nechal Teishu pracovat s Kate a sledoval ji, jak jí radila a učila. Musel uznat, že jí to jde dobře a slečna Riceová vypadala uvolněně a klidně.

Teisha se přes dopoledne snažila vyzvědět, kde byl Snape. Dozvěděla se, že se musel postarat o Draca, který utekl od svého otce. Mračila se. Přemýšlela nad tím. Ráda by věděla, co se stalo, proč Draco odešel a jak na to reagovala jeho rodina. Dovedla si představit, že jeho otec musel zuřit. Vzpomínala na to, jaké to bylo, když byla u Smrtijedů a její myšlenky se stočily k Narcise.

Přemýšlela nad Dracem a jeho situací dlouho, proto usnula až pozdě v noci. Ráno ještě dospávala, když se Kate se Severusem sešli na snídani. Po příchodu Teishy trávily čas společně. Nejvíce učením kouzel. Kate pomáhala Teishe s přeměnami a formulemi, které jí dělaly potíže. Kate se dokonce díky Teishe naučila i pár kouzel z šestého ročníku a procvičovaly je společně. Byla to zábava. Po večeři se sešly se Snapem a pak se večer věnovali opět lektvarům.

Teisha měla v noci stále plnou hlavu myšlenek. Musela vstát a projít se. Zastavila se u Snapeova pokoje a zkusila zaklepat. Severus již spal, ale měl na dveřích kouzlo, které ho upozornilo na klepání. Vstal, natáhl na sebe hábit a šel otevřít. Venku spatřil dívku, kterou pozval dál. Neodmítla a raději navrhla, zda by si s ní nechtěl dát čaj. O chvíli později seděli v kuchyni a popíjeli jej.

"Nemohla jste spát?" ozval se Severus po chvíli ticha.
"Včera jsem se dověděla, že jste mluvil s Dracem. Proč?" zeptala se tichým hlasem.
"Draco se objevil v Prasinkách a moc toužil dostat se do Bradavic. Povolali mě tam. Zjistil jsem, že utekl z Malfoy manor. Poprvé byl svědkem toho, co vše může znamenat být Smrtijedem a otřáslo to jím natolik, že přehodnotil názory."

Teisha chvíli hleděla do svého hrnku. V mysli se jí objevily útržky té noci, kdy byla v akci se Smrtijedy. Vraždy, ponižování… "Zjistil, že nemá na to, být Smrtijedem? Koukám, že něco máme společnýho," ušklíbla se. Děsná představa.

"Draco doposud viděl jen to pozlátko. Měl o Smrtijedech iluze, které nyní padly. Nebudu předstírat, že mě to překvapilo. Čekal jsem někdy podobnou reakci, že na to mít nebude. Divil jsem se však, že našel sílu vzepřít se otci."

"Pokud se to Pán Zla doví, bude to brát jako zradu," poznamenala. "Také jsem viděla jen to dobré a motivující."
"Ano, když Pán Zla láká své následovníky, dokáže jim vše podat lákavě, aby je přesvědčil. Ani nevím, co nasliboval vám."
"Těsně po mém vyloučení ze školy za mnou přišel, ujistil mě, že jednou za onu nespravedlnost zaplatí. Věděl, co se stalo. Nabídl mi vstoupit do jeho služeb, protože mám předpoklady k dosáhnutí výborných výsledků v lektvarovém umění," odmlčela se.
"Ano, to je přesně jeho styl."
"Cítila jsem se ukřivděná a nepochopená. Nechtěla jsem ke strýci, kterého jsem nenáviděla. Chtěla jsem pomstu, ukázat všem, že se mnou takto jednat nemůžou. Bylo to silnější, než já," přiznala. Dost ji to nyní trápilo.
"Naprosto chápu vaše pohnutky. Také jsem to zažil," řekl vyhýbavě. "V jedné věci měl Pán Zla pravdu," dodal.
Dívka na něj chvíli hleděla, než sklopila svůj pohled.
"Máte předpoklady k vyniknutí v lektvarovém umění."
Teisha kývla a napila se čaje.

"Měl jsem o vás opravdový strach," hlesl. "Strach o to, že se tím vším necháte pohltit a Smrtijedkou se stanete. Když jste seslala Cruciatus na Bellu, šla jedem někoho otrávit, při výslechu vězně… Situací bylo více."
"Co by se stalo, kdybych tam zůstala?"
Severus si mírně povzdechl. "Nechali bychom vás zabít. Nemohl bych dopustit, abyste stanula po boku Pána Zla s takovými znalostmi lektvarů," těžce přiznal pravdu.

Teisha se otřásla. "Stále mám pocit, že jsem se toho vzdala ne proto, že jsem chtěla, ale proto, že jsem na to neměla a byla moc ustrašená."
"Stále vás to láká? Litujete odchodu?"
"Není čeho litovat. Nezvládla bych to tam," zamumlala.
"I tak mě vaše uvažování mrzí. Snad se mi vás podaří přesvědčit, že černá magie, pomsta a nenávist nejsou dobrými rádci," řekl sklíčeně.
"Netoužím po pomstě," zaprotestovala slabě.
"To jsem rád, nechtěl bych se dívat na to, jak se vydáte opět na scestí."
"Nejde to nikdy odhadnout dopředu," odložila hrnek. "Promiňte, že jsem vás vzbudila."
"Těší mne, že jste přišla."
"Děkuju," pousmála se.

 


Komentáře

1 Lil Lil | 14. srpna 2011 v 20:37 | Reagovat

tak poprvý bez toho, aby na sebe štěkali? pokrok! jen tak tak ;):D

2 Ally Ally | 15. srpna 2011 v 8:02 | Reagovat

To bylo poprvé? Ani jsem si to neuvědomila. ;)

3 Lil Lil | 15. srpna 2011 v 9:52 | Reagovat

no, poprvé, co si pamatuju - na detaily nemám paměť O:)

4 Ally Ally | 16. srpna 2011 v 22:26 | Reagovat

Já si to nějak neuvědomila. Ale asi máš pravdu. :))

5 Any Any | 20. srpna 2011 v 15:56 | Reagovat

Myslím, že to opravdu zde bylo poprvé :)

Tak tohle se mi hodně moc líbilo. Tleskám, protože už dlouho se mi na rettopovkách tak nelíbila nějaká kapitola, kde by bylo na mě poměrně málo děje a více hovoru.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Naše povídky zde zveřejněné vycházejí z děl J. K. Rowling (Harry Potter) a nebyly napsány za účelem finančního zisku autorů.