8. kapitola - Nebelvír proti Zmijozelu

23. dubna 2007 v 10:27 | Ally |  HP A ODKAZ MINULOSTI - komplet
8. kapitola

NEBELVÍR PROTI ZMIJOZELU

Bradavičtí žáci si pomalu začali zvykat na denní běh a školní povinnosti. Velká síň se začala plnit studenty, kteří spěchali na ranní snídani. Kromě vyučování čekala školu i další důležitá událost - famfrpál. Letošní první zápas se odehraje mezi Nebelvírem a Zmijozelem. Harry se po příjezdu do Bradavic dověděl, že byl zvolen kapitánem nebelvírského družstva. Pilně se začali na dnešní zápas připravovat. Při snídani se nemluvilo o ničem jiném.
"Dnes jsou ideální podmínky pro zápas," pochvaloval si Ron "Zmijozel dnes dostane na frak," ujišťoval sám sebe.
"Určitě jim dáme co proto," přitakala Katie Bellová, která je míjela.
Harry byl naladěn na stejnou vlnu jako ostatní. Věřil v úspěch. Jeho tým byl ve skvělé formě.
Když v dobré náladě odcházel na hodinu, zastoupil mu cestu Malfoy se svými kumpány Crabbem a Goylem. "Raduješ se předčasně, Pottere. Dnes vyhrajeme zápas my."
Provokativně se ušklíbl. "Určitě tím, že si uříznete pořádnou ostudu."
Polovina studentů v síni umlkla a se zájmem sledovala jejich počáteční hádku.
"Dnes bys vůbec neměl lézt na koště, Pottere," nasadil ironický dětský hlásek. "Uděláš si bebíčko a maminka nepřijde, aby ti ho pofoukala."
Crabbe s Goylem se rozřehtali.
Harrymu se rozbušila krev ve spáncích. "Jsi idiot, Malfoyi," ohradil se.
"Dej mu pokoj," okřikla Malfoye Hermiona.
"Raději na mě nemluv, mudlovská šmejdko," odsekl jedovatě Malfoy.
Harry se vzteky neudržel a prudce vytáhl svou hůlku. Draco si zasloužil pořádnou lekci. Než však stačil cokoli udělat, jeho hůlka mu bez varování vylétla z ruky. Zmateně se zadíval kolem. U dveří do vstupní síně stála Ally.
Vykročil k ní. "Vrať mi mou hůlku," vyzval ji s nuceným klidem.
Dala si na čas s odpovědí. "Vrátím ti tvou hůlku," ujistila ho posměvačně.
Několik studentů vyjeklo. Harryho hůlka byla na dva kusy. Ally ji v půlce přelomila a hodila mu ji.
Nezmohl se na jediné slovo.
"Opravdu geniální," vypískl Malfoy. "V životě by mě tohle nenapadlo."
"Ty jedna zlá, odporná…," vrhla se na ni Ginny. Ron chytil svou sestru, aby jí zabránil v jejím úmyslu.
"Co se to tady děje?" ozval se přísný hlas profesorky McGonagallové.
"Ona zničila Harrymu hůlku," ukázala Ginny na Ally.
Profesorka na ni pohlédla a pak její zrak ulpěl na zlomené hůlce, která stále ležela na zemi.
"Je to pravda, slečno Owensová?" ztišila svůj hlas.
"Je to pravda," přiznala.
"Chtěl proti mně použít kletbu," vyhrkl Malfoy.
"Vyprovokoval si ho," zastala se Harryho Hermiona.
Profesorka si je přísným pohledem změřila.
"Strhávám Zmijozelu dvacet bodů za vaše nepatřičné chování, slečno. A všichni tři se dnes večer dostavíte v osm hodin k řediteli."
"Ale?" chtěl zaprotestovat Harry.
"Je mi líto, Pottere, ale ředitel si vyžádal přednostní právo řešit konflikty na půdě školy."
Po těchto slovech zahnala žáky ke svým povinnostem a ze země zvedla Harryho hůlku. "Budete si muset opatřit novou, Pottere," řekla s náznakem soucitu v hlase a podala mu ji. "Příští týden budete mít možnost."
"Až příští týden?" zasténal.
"Bohužel, dříve to nepůjde," obrátila se a zamířila ven ze síně.
Harry svíral v ruce svou zničenou hůlku.
"Nic si z toho nedělej," chlácholil ho Ron. "Pamatuješ, jak jsem si zničil tu svou?"
Neposlouchal ho. Bez hůlky si bude připadat jako bez rukou. Navíc to nebyla obyčejná hůlka. Věřil, že s jejím přispěním se mu podařilo uniknout před Voldemortem - tehdy na hřbitově… Jejich hůlky na sebe totiž reagovaly jinak, než bylo zvykem. Měly stejná jádra. Každá z nich obsahovala pero ptáka fénixe, který ztratil pouze dvě taková. Náhle si připadal bezbranný.
- - -
Tribuny se zaplnily nedočkavými fanoušky, kteří čekali na zahájení zápasu. Harry byl opět ve svém živlu. Těšil se na utkání tak moc, že na ranní incident dočista zapomněl. Když vstupoval na hřiště s ostatními členy svého týmu, ozval se bouřlivý potlesk. Jejich zářivě červené hábity odrážely sluneční paprsky. O několik chvil později přicházeli na hřiště zmijozelští hráči v čele s Malfoyem - novým kapitánem.
Ron se ušklíbl. "Proto Malfoy ráno provokoval."
Oplatil mu jeho pohledl a oba mysleli na to samé. Zmijozelští měli svoji prohru jistou.
"Prý udělal ve svém týmu pár změn," zašeptala Angelina a rozhlédla se po protihráčích.
"Asi ji z toho koštěte shodím," ulevila si Ginny.
"Koho?" Harry se zahleděl ke svým protivníkům. Ally Owensová ve zmijozelských barvách uzavírala sestavu. Vyměnil si znechucený pohled s Ronem. Kdyby nebyla holka, napadlo by ho to samé. Začínal ji nesnášet obdobně jako Malfoye. Nebyla mu vůbec sympatická.
Ally se po dlouhé době cítila šťastná. Konečně si mohla dopřát jedinou svoji radost, kterou jí toto místo mohlo nabídnout - létání. Nenáviděla tuhle školu. Bradavice se pro ni staly vězením, ze kterého nemohla utéct. Vše ji tu svazovalo. Pravidla, zákazy, minulost, díky které neměla na vybranou.
"Dost!" přikázala sama sobě. Nesmím se litovat a dávat nepřátelům naději na úspěch. Rozhlédla se po zmijozelských fanoušcích a hned se cítila jistěji.
Hráči zaujali svá postavení a kapitáni byli vyzváni madame Hoochovou, aby si podali ruce. Harry s Dracem k sobě přistoupili a neochotně si stiskli ruce.
"Vypadají komicky," usmála se Ally, když si všiml, jak se jeden druhému snaží rozdrtit všechny prsty.
"Připravte se," zavelela madame Hoochová. "Tři, dva, jedna," ozval se hvizd píšťaly.
Zápas právě začal.
Ally zaujala výhodnou pozici, ze které měla přehled o dění na hřišti. Stočila své koště mírně k zemi a snažila se plně soustředit. Její myšlenky ale odlétaly jiným směrem. "Můj učitel má pravdu," přiznala si neochotně. "Mám problém se naučit soustředit."
Harryho pozornost byla soustředěná na chycení Zlatonky. Snažil se také mít přehled o dění mezi spoluhráči. S potěšením sledoval, jak Angelina vstřelila první gól. Po očku si hlídal i Ally, novou zmijozelskou chytačku. "Jak je možné, že si Malfoy nechal své místo chytače vzít?"
Ally pomalým tempem oblétala hřiště a její pohled utkvěl na Ginny Weasleyové. "Lehké je odsoudit druhého," pomyslela si a obratně se vyhnula Potlouku.
Nebelvír dal druhý gól.
Na hřišti se o chvíli později seběhla mela.
Zmijozelský odrážeč vyslal potlouk na Rona, který ho jen o vlásek minul. Madame Hoochová nařídila trestné střílení ve prospěch Nebelvíru, které v zápětí Katie proměnila. Nebelvír vedl třicet - nula. Malfoy vztekle zaječel na Rona něco velmi nepěkného, když zabránil Vaiseyovi vstřelit gól. Harry na vteřinku zahlédl Zlatonku, která se vzápětí ztratila mezi hráči. Poté měl spoustu práce, aby uklidnil zbytek svého týmu kvůli Harperovi, který se snažil Angelinu shodit z koštěte.
Ally se náramně bavila. "Vždyť nejde o život," zavrtěla hlavou a užívala si svoji bezstarostnost. Zahleděla se směrem k tribunám, kde seděli učitelé. Přítomni byli všichni mimo ředitele. Zamračila se. Její pohled vzápětí padl na profesorku Jacobsovou. Rebecca právě něco povídala profesoru Snapeovi. Všiml si Ally a upozornil kolegyni. Rebecca se otočila jejím směrem a usmála se. Ally si nemohla pomoc. Cítila v její přítomnosti cosi známého, nezachytitelného. Usmála se také. Na vteřinku Rebeccu zaujalo něco jiného. Vrátila se pohledem zpět k Ally a spiklenecky naznačovala, ať se otočí. Zvědavě se ohlédla.
Ozval se nečekaný hvizd píšťaly a náhlý jásot zmijozelských. Madame Hoochová ukončila hru. Hráči obou družstev byli na okamžik zmatení. Hrací tabule oznamovala vítězství Zmijozelu v poměru 150 ku 30.
Ally se snesla na zem. V ruce jemně svírala zlatý okřídlený míček. Nevnímala vzrůstající jásot a příval oslavných hesel na její adresu. Její mysl zabloudila k osobě jejího učitele a opatrovníka. Opět se přesvědčila o jeho poučkách v praxi.

Ano, člověk může být sebevíc připraven, ale když se nechá unášet svými city, má prohru na dosah.
 


Komentáře

1 Marry Marry | 23. dubna 2007 v 12:35 | Reagovat

Hóóódně dobrý.... čte se to snad stejně dobře jako originál. Prosím prosím piš co nejrychleji, nemůžu se dočkat pokračování!!!

2 petrushka5 petrushka5 | E-mail | Web | 24. dubna 2007 v 13:13 | Reagovat

Myšlenka na učitele mě potěšila. Chudák Harry, jak bude snášet prohru a ještě ke všemu zničenou hůlku? Přeji mu to, jsem holt zákeřná.

Ostatně vzhledem k Tvému promyšlenému příběhu nelze nic vytknout.

Snad jen že mi to zavání Mary Sue. Někdy si vyzkoušej test na odhalení této slečny. Najdeš jej zde: http://nevi.bloguje.cz/160748-mary-sue-lakmusovy-test.php.

Jinak jsem i nadále Tvou  věrnou a chválící čténařkou, která s napětím očekává další kapitolu, neboť je pro mě velká čest, že vím více než ostatní ohledně tohoto děje. S přáním všeho nej v tvorbě i v životě Petrushka5

3 Leonyda Leonyda | Web | 14. ledna 2008 v 16:55 | Reagovat

Je to fajn. No, pokud je to Mary Sue, má to jistě svůj důvod a třeba je to jen obratný skrytý talent. A jinak... Harryho je mi líto, ta hůlka to odnést nemusela ;-)

4 Sam Sam | 19. ledna 2008 v 19:25 | Reagovat

Hůlka klidně ano...:D

Jinak nejde o Mary Sue. Už proto, že Ally všechny znalosti, co mohla získat v Bradavicích, zná. Už složila i OVCE. ;)

5 Mikaela Mikaela | Web | 18. března 2011 v 0:31 | Reagovat

Ally mi není sympatická, tajemná a především hnusná, počítám, že její učitel je nějaký Snape a doufám, že Harry není její rodina.

6 Amy Amy | 22. srpna 2012 v 19:52 | Reagovat

Grr, když jsem četla to o té hůlce tak jsem skoro praštila tabletem o zeď jak mĕ naštvala a začala na ní tak nadávat, že i ségra se přišla podívat co se dĕje. Nenávidím ji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Naše povídky zde zveřejněné vycházejí z děl J. K. Rowling (Harry Potter) a nebyly napsány za účelem finančního zisku autorů.